Hüseyin Nuri Çomu

Yönetim Kurulu Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin  Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 30 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.

Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD  dür. 

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür.

2015 yılında Güney ve Güney Doğu Yağ Sanayicileri Derneği GÜNYAĞDER tarafından Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hasan Abdullah Özkan

Sunar Şirketler Grubu CEO’su

1988 Adana doğumlu, Sunar Grup CEO’su Hasan Abdullah Özkan lisans tahsilini Maryland Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.Global şirketlerde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yapan Özkan, Sunar Şirketler Grubu’na (Elita Gıda, Sunar Mısır, Sunar Pazarlama, Sunar Özlem) 2017 yılında CEO olarak atanmıştır.

Yoğun iş temposuna rağmen Adana Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği, FOSFA (Federation of Oils, Seeds and, Fats Associations), NÜD (Nişasta Üreticileri Derneği), İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği üyesi ve şirket temsilcisidir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan Özkan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Mustafa TOPAL

Genel Müdür

1974 Tarsus doğumludur. Tahsilini Ege Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1999 yılında başlamış olup, çeşitli firmalarda yöneticilik deneyiminden sonra 2003 yılından itibaren Sunar Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Sunar Özlem A.Ş.’de Un Üretim Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Yaklaşık olarak 10 yıl bu görevi icra ettikten sonra, 2014 yılında Genel Müdürlük görevine atanmıştır ve halen bu görevini sürdürmektedir.

Sektörün önemli sivil toplum kuruluşları olan; Çukurova Un Sanayicileri Derneği, Türkiye Yem Sanayicileri Derneği ve Akdeniz İhracatçılar Birliği gibi STK’larda şirket temsilcisi ve Osmaniye Ticaret Borsasında Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Topal, evli ve 2 çocuk babasıdır.